Vaakan tarpeellisuuden puntarointia



Halluun jakkaa kanssanne aappenan sofistikoituneen filosofisen argumentoinnin kristallisoituman. Fokki jei änd äpi häpi tsoi tzoi..


Miul o ollu yli vkon verran puntarista patterit loppu, enkä o vaihtanu. Meinoon että vaakalla käyn aikas epäsäännöllisesti eikä oo sille just ny mittee virkoo.. enemmän o slloin jos o ohjelmasa painonvetooo... mut ei o sille kyä ny jos koskaan niin tarve että jaksais härveliin pattereita vaehtoo .. ny meinoon ku ei oo miulla hetkeen luvasa muuta urheiluu kö suonen ja käteenvetoo... painonveto ei o toellakaan mun juttu.



Näine sanoineni haluan toivottaa kaikille lukijoille äärimmäisen painovoimaisaa vuodenalkua, tammikuuta, uusia alkuja, ja tervettä suhdetta omaan mieleen ja kehoon. Rakastavin halein, Krisse Tuominen. 

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)

Joulukuussa viimeinen SuperNörttiLauantai: Pelipäivä

Gorilla Sports -tuotearvioita

Roolipelipäivä 8.11. Pispalan kirjastolla meni hyvin, plus tapahtumasarjan tulevaisuudesta

CYBERPUNK 20.02.2020 is closing in..

SuperNörttiLauantai: Pokemonnipäivä on la 14.12. Urumi Tampereen tiloissa

Lunkisti lautapelaillen: Hanhipeli ja Masa Matkaaja -tuplapeliboxi

Homosatus Illuminatus Maximus -Maximal Homosation (Maksimaalista homosaatiota)

Tolkienia ja Tolkienin poikaa, enää ei ole elossa kumpaakaan. Rauha muistoilleen.

SuperNörttiLauntai: Pelipäivät jatkuvat heinäkuusta joulukuulle