Hyvvee wappuva


Moikka moi waan nakkimukeja syövät hipiäiset wappusimoissanne! Toivottavasti on hyvä buugi wuugi ja hyvä meisinki vielä wapun jäläkeenkin! Ite uaattelin ottoo rennosti vuaan wappuna. Kenties kova penkkipäivä, mutta se on rajuin homma mitä tulee touhuttua Walpurin päivänä.



Viimeviikonloppuna lauantaina tuli treenattua mavea. RAWna ilman tukevia varusteita ja kapealla jalka-asennolla eikä sumolla. Ensin lämmöt päälle jonka jälkeen ykkösiä 165 kg, 175 kg, 185 kg ja jätin 190 kg kesken, koska oli huono lähtö ja halusin säästää voimia muihin hommiin.



Loppujumppana väkersin palauttavaa mavea 105 kglla, jolla tein myös Reeves maastanostoa. Mukavaa pikkujumppaa. Oikein hyvvee wappuva! T. Krisse Tuominen.

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)

Roolipelipäivä 8.11. Pispalan kirjastolla meni hyvin, plus tapahtumasarjan tulevaisuudesta

Joulukuussa viimeinen SuperNörttiLauantai: Pelipäivä

Gorilla Sports -tuotearvioita

Roolipelipäivä Pispalan kirjastolla la 08.11.

Lauantaina pelaamista ja monta syytä juhlia

CYBERPUNK 20.02.2020 is closing in..

Ulkoilun riemua

Kyl se kroppa tästä taas alkaa koossa pysyä ;-)

Lunkisti lautapelaillen: Hanhipeli ja Masa Matkaaja -tuplapeliboxi