Sekalaista sikalaista fiilistelyä

Kivittää ja kierii, vai miten se mänj? 


Tullut tännään kuunneltua mm. ACDC:n, Five Finger Dearh Punch:in, Mastodonin, Balaclavan musiikkia CD-levynkäisiltä. Black Ice on miun mielestä vallan kurranttia tavaraa vielä nykyäänkin. Aidosti hyvä albumi, jossa on useita erittäin hyviä piisejä. Fake-piisin tietävät hekin yleensä, jotka eivät 5-FDP:tä tykkää. Ja onhan se kova piisi. Kuvassa olevalla levyllä monta muutakin kovaa piisiä. Tykkään.


Tänään tullut jälleen kerran touhuttua pyykkimummona useamman tunnin verran. Nyt on sitten peittoja, petauspatjoja, lakanavaatteita ja alusvaatteita melkoinen läjä puhtaana. On se kivaa, kun taloyhtiön pesu- ja kuivain- -vermeksiin mahtuu hyvät määrät pyykkiä, niin yhdessä iltapäivässä saa pyykkivuorta huomattavasti pienemmäksi. 


Alkaa olla jo syksy, mutta silti on välillä yhtä kaunista kuin kuun alkupuolella otetussa kuvassa. Mitä nyt tänäänkin satanut useampaan otteeseen. Olen siis kastunut useampaan otteeseen ulkona kävellen ja pyörällä kulkiessani. Eipä se. Kukat tykkää, kun niitä kastellaan.


Kuten ylläolevasta kuvasta näkyy, Hämeenkadulla sijaitseva klassinen Sokos on hyvää vauhtia transitioimassa itseään Prismaksi. Oli pitkin taloa kaikenmaailman poratyyppiä nostimineen ja väkräimineen. Hyvä että sekaan mahtui. Maailma muuttuu, ja nyt sitten Sokoskin Prismaksi täällä Riäväkylässä, eli Tampereella.

Fiilistelemisiiin.. 

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)

Roolipelipäivä 8.11. Pispalan kirjastolla meni hyvin, plus tapahtumasarjan tulevaisuudesta

Joulukuussa viimeinen SuperNörttiLauantai: Pelipäivä

Gorilla Sports -tuotearvioita

Roolipelipäivä Pispalan kirjastolla la 08.11.

Lauantaina pelaamista ja monta syytä juhlia

CYBERPUNK 20.02.2020 is closing in..

Ulkoilun riemua

Kyl se kroppa tästä taas alkaa koossa pysyä ;-)

Lunkisti lautapelaillen: Hanhipeli ja Masa Matkaaja -tuplapeliboxi