Aappena täyttää 36 vuotta lauantaina!!!

Aappenaperheen nuorimmainen, mummin dogi ja mie ihan itte fitnessvermeissä vaikka voimailija vuaan oonkin



Riemua ja juhlaa -sumffaraa! Niin se vaan on, että mie ikäännyn siinä kuin muutkin. Näytän kenties keskimääräistä sitä sun tätä mäyssäävää, joka viikko ryyppäävää ja ihtensä koko ajan auringossa korventavaa ikätoveriani hieman tai jopa reilusti nuoremmalta, mutta niin se vain on että olen todellakin lähempänä neljää- kuin kolmeakymmentä! WAU! On tää niin siistii!!!

Hyvin riippunutta ja roikkunutta 35 v (pian 36 v) lihaa; kyllä tätä kelepookin juhlia! ;-)


Tällä viikolla mie täytän lauantaina 3.9. klo 17:00 vallan huiman vaivaiset 36 v ja juhlistan sitä mm. Mad Pride-kulkueessa ilakoimalla, kuntosalilla vaffailemalla, ja ensiviikolla to 8.9. samana päivänä kun Taimi ry juhlii 40 v.-juhliaan, mie alan vetää Voimanostoryhmää Taimi ry:lle. Ensiviikon la 10.9. mie juhlin Tiim Aappenalla tiimipäivällä Taivaankannessa ja julkisemminkin samana päivänä samassa paikassa. Ja jotta ei olisi juhlatonta, Taivaankannaesta menen Manse Body Show:un iltaa jatkamaan ja sunnuntaina 11.9. mie jumppaan porukalla Taivaankannessa.

Aina yhtä pirtsakkana -uu jee!


Lokakuussa mie sitten juhlin olemassaoloani sillä että näillä näkymin saatan kisata peräti kolmessa kisassa kolmella eri paikkakunnalla, ja siihen päälle mahdollisesti vielä Tiim Aappenan leikkimieliset Aappenaskabat. On se hienoa, kun on elossa!!!! <3 I feel alive!!!  Hyvvee ikääntymistä teillekin! T. Krisse Tuominen.

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Eng: News and things from here and there FIN: Uutisia ja asioita sieltä ja täältä

Biblioclash funded! Biblioclash tuli rahoitetuksi!

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)

Lauantaina 13.12. Pispalan kirjastolla

Lunkisti lautapelaillen: Inkan Aarre

Naming couple of bad apples in RPG industry

Homosatus Illuminatus Maximus -Maximal Homosation (Maksimaalista homosaatiota)

Joulukuussa viimeinen SuperNörttiLauantai: Pelipäivä

Tolkienia ja Tolkienin poikaa, enää ei ole elossa kumpaakaan. Rauha muistoilleen.

Visuals and visions for the Dark & Grim Future