Vuoden 2018 plaanit ja lupaukset aappenaiselta

Vuosi se vaihtui ja kaikki kyselevät miulta mitä lupuksia ja suunnitelmia tein tälle vuodelle. Bloggaanpa siis teille asiasta omin sanoin ja lyhyesti.

Kyä tälä ropalla kelepoo teutaroia läp tuaas yhen vuojen

Miun uuen vuoden luppaus ja suunnitelma vuotelle 2018 on kaikessa monimutkoisuuessaan seuraavanlaenen plaani:
Aion syyä, tanssii, nusii, ja nostoo rautoo vielä vuotta 2017 enemmän... tiukkaa tekee, mutta aion onnistua.

Kuvakaappauksena miun tuoreet ennätykset. Onhan nuissa rikottavvoo, mutta aena täyttyy tavoitteita olla.

Syöminen, nusiminen ja tanssiminen on kunnianhimoinen plaani, sillä vuonna 2017 kasvatin itteni reilu 80 kg rimpulasta 110 kg isoimmillaan painaneeksi wafffailijaksi ja tanssi nusimisen ohella on suuria untohimoja. Hommoo piisoo siis urakalla ja rautoja halaillut sen verran, että toukokuussa varusteSMssä omien enkkojeni rikkominen pitäisi olla selviö. Ja jos ei olekaan, niin olkoon. Kyä noita kisoja piisoo.

Peukut pystyyn ja menoks zano aappena


Eli ihanan täyteliäs ja puuhakas tulee olemaan myös vuosi 2018. Rakkaudentäyteistä uutta vuotta 2018. T. Krisse Tuominen. 

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)

Roolipelipäivä 8.11. Pispalan kirjastolla meni hyvin, plus tapahtumasarjan tulevaisuudesta

Joulukuussa viimeinen SuperNörttiLauantai: Pelipäivä

Gorilla Sports -tuotearvioita

Roolipelipäivä Pispalan kirjastolla la 08.11.

Lauantaina pelaamista ja monta syytä juhlia

CYBERPUNK 20.02.2020 is closing in..

Ulkoilun riemua

Kyl se kroppa tästä taas alkaa koossa pysyä ;-)

Lunkisti lautapelaillen: Hanhipeli ja Masa Matkaaja -tuplapeliboxi