Torstaina nopea kevyt penkki

Torstaina työpäivän jälkeen harvemmin on kovin virkeä. Illalla vasta todella väsynyt onkin. Penkkasimme silti lyhyen, tiiviin penkkaussession. Ei oo häpee olla nopee.



Venyttelyitä, nopeusliikejumppaa, tankoon kiekkoja ja penkaten: 40 kglla 3 krt, 50 kglla 5 krt, 60 kglla 3 krt ja nuo siis maksimaalisen räjähtävällä ylöstulolla, mutta harkitulla alasviennillä Omien sarjojen ohessa hanin koutsimista ja hälle sarjojen enemmän teetättämistä ja tekniikan valvomista yms. koutsailua.



Kyllä tällä kroppaa herätteli. Ei se aina niin raskasta tarvitse olla. Treenaan kuitenkin sekä perjantaina että lauantaina, treenasin keskiviikkona ja viimesunnuntaina niin torstai on syytäkin ottaa vallan iisisti. Hyviä treenejä! T. Krisse Tuominen.


Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Eng: News and things from here and there FIN: Uutisia ja asioita sieltä ja täältä

Biblioclash funded! Biblioclash tuli rahoitetuksi!

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)

Lauantaina 13.12. Pispalan kirjastolla

Lunkisti lautapelaillen: Inkan Aarre

Naming couple of bad apples in RPG industry

Homosatus Illuminatus Maximus -Maximal Homosation (Maksimaalista homosaatiota)

Joulukuussa viimeinen SuperNörttiLauantai: Pelipäivä

Tolkienia ja Tolkienin poikaa, enää ei ole elossa kumpaakaan. Rauha muistoilleen.

Visuals and visions for the Dark & Grim Future