Vauhti kun kiihtyy, niin antaa mennä vaan ;-)

Terppanderos päiväkirja! Kelejä on pidellyt ja kävely ulkona käy treenistä jo itsessään. On tullut jolkoteltua silti melkoisesti. No, hulluilla on hommansa ja huvinsa. Minulla erityisesti ja sinähän sen tiedä, jos joku.

Tännään ollut melkoisen kuumaa. Helteestä huolimatta jaksanut blogata, vlogata, tehdä tekstin- ja kuvantuotantoa, kävellä pitkin kaupunkia toimittamassa ja hakemassa tavaraa, ja käydä hankkimassa viikonlopuksi ruokaakin.




Ja kun hieman hassu olen, niin Pohojammaan iltaisen livestreamin hangaroundaamisen ja muun somettamisen (terkkui Pakkotoistolle Mopsukalle ja Hiitsiikkerille/siikhiitterille ja VesaBBSlle Irstikalle ja kompsukalle!) lisäksi olen kotona jumpannut sekä hanin kanssa että erikseen.

Voe herttileijjoo kö mie oon niin seksy jumppaaja ;-)


Koska hulluuteni ei ole vähäistä, painun tässä illalla vielä kuntosalillekin voimajumppaamaan lisää. Että varmasti hiki valuisi valtoimenaan ja pumppu kävisi rinnassa tuhatta ja sataakolmeakymmentä. Huvinsa kullakin ja miulla ne vasta huvit onkin! Hullunhauskaa ja hullunhauskaa huvittelua kaikille toivon ma! T. Krisse Tuominen.

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)

Roolipelipäivä 8.11. Pispalan kirjastolla meni hyvin, plus tapahtumasarjan tulevaisuudesta

Joulukuussa viimeinen SuperNörttiLauantai: Pelipäivä

Gorilla Sports -tuotearvioita

Roolipelipäivä Pispalan kirjastolla la 08.11.

Lauantaina pelaamista ja monta syytä juhlia

CYBERPUNK 20.02.2020 is closing in..

Ulkoilun riemua

Kyl se kroppa tästä taas alkaa koossa pysyä ;-)

Lunkisti lautapelaillen: Hanhipeli ja Masa Matkaaja -tuplapeliboxi