Sunnuntaina penkkihöntsätään

Su 20.5. on aika viettää kevätkisaa abenaluolassa. Kevätkisat helmikuussa menivät vallan mukiinmenevästi, ja tosi pienen poppoon salikisamme meni nappiin myös, niin taas mennään penkaten. 


Mukana osittain samaa, osittain eri sakkia. Ja kisa korvaa samalla sitä suurta vajetta mikä Nääshallin penkkikarhujen kevätkisan tänä vuonna järkkäämättömyys olennasesti jättää Tampereen laatukisojen tarjontaan.



"Aappenat ja frendut höntsäkisaa penkkaukses leikkimielisesti... Asu vapaa eikä helteil ees pakollinen.. 
Start, press, rack komennot käytös jos halluu... Voi mennä ilmankin jos se o susta kivaa. Rennosti nääs.", todetaan yksityistapahtumana järjestettävän penkkaushöntsäkisan eventissä, ja paikkansahan tuo pitää. 



Elämä on aivan liian tylsää, jos ei pidä koskaan hauskaa. Siksipä sunnuntaina höntsäskabaamme hyvällä sakilla ihan huvin, naurun ja kikatusten tähden! Hyviä nauruisia kisoi ja treenei! T. Krisse.

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Yleisiä fiilistelyjä Savonlinnan kisareissustani

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)

Nuo suomalaiset sukupuolettomat pallopäät tuomassa Suomea maailmankartalle

Sekalaisia pilkahduksia

Praedor-roolipelin pelautusta Pispalan kirjastolla la 9.5.

Praedoria toukokuussa jälleen Pispalan kirjastolla!

Piraijat ja kesälukemisena palava pyörä

Eng: News and things from here and there FIN: Uutisia ja asioita sieltä ja täältä

Lauantaina 13.12. Pispalan kirjastolla

Tunkioita ja tomppeleita -roolileikkipeli