Torstaina nopea kevyt penkki

Torstaina työpäivän jälkeen harvemmin on kovin virkeä. Illalla vasta todella väsynyt onkin. Penkkasimme silti lyhyen, tiiviin penkkaussession. Ei oo häpee olla nopee.



Venyttelyitä, nopeusliikejumppaa, tankoon kiekkoja ja penkaten: 40 kglla 3 krt, 50 kglla 5 krt, 60 kglla 3 krt ja nuo siis maksimaalisen räjähtävällä ylöstulolla, mutta harkitulla alasviennillä Omien sarjojen ohessa hanin koutsimista ja hälle sarjojen enemmän teetättämistä ja tekniikan valvomista yms. koutsailua.



Kyllä tällä kroppaa herätteli. Ei se aina niin raskasta tarvitse olla. Treenaan kuitenkin sekä perjantaina että lauantaina, treenasin keskiviikkona ja viimesunnuntaina niin torstai on syytäkin ottaa vallan iisisti. Hyviä treenejä! T. Krisse Tuominen.


Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Hilipatihippaa!

Tilasin Maitoa, Magiaa, Kokista...

Might & Magic: Clash of Heroes - Definitive Edition peli on meleko pölöjää pelattavvoo

Kummallisista roolipeleistä

Blood Butcher with an Axe the Game

42, roolipelejä ja voimanostoa

Lauantaina 9.5. Pispalan kirjastolla Praedor-pelipäivä oli menestys

Nuo suomalaiset sukupuolettomat pallopäät tuomassa Suomea maailmankartalle

Tracon Hitpoint Afterparty

Lauvvantaipäevän miettehiä appenalta ja hieman muisteloita Coopertempaisuviikonlopusta