Se on nyt sunnuntai ja treenaamaan mennään!

Moikka moi rakas Blogini lukija! Ihanaa kö oot tuaas täällä ja tervetulloo uuelleenkin! Olet sitten eksynyt tänne vahingossa, botti, hotti, notti tai vaikka mikä hot n bot ni tervetuloa vuaa lämpimästi peremmälle ihmeellisen tavalliseen elämääni :-)

Tännäämpä sitten tehhään jalkatreeniä gorillan innolla Gorilla Wearia ylläin

Eilen oli lepopäivää salitreenin osalta, vaikka en mie vuaan maannunna kotona, vuaan venyttelin, kävelin useita kertoja ja tein kevyttä jumppaa yksin ja yhdessä rakkaanikin kanssa. Olo alkaa kohentua, joka on huojentavaa. Meinaan olisi tylsää olla ihan vajaalla teholla kevvään, kun monella muulla virtaa piisaa ja luontokin herree elloon.

Tännää sunnuntaena en taia olla yhtä nättinä kö perjantaina, heh


Tuntuu ihanalta oikiasti kun ei koko ajan ota henkeen, ei pärski, ei oo kuumetta. Ja muuten on mukavaa, kun jaksaa ees pätkissä kävellä, venytellä ja jumpata. Kuntosalitreeni se eniten ottaa nyt kunnon päälle, mutta kuntoilun pitteekin ees vähän ottaa kunnon päälle, muutenhan se ois vaan tehotonta läpsyttelyä.

Gorillassa on Woimaa <3


Mutta johan tässä pittee ruveta laettoon kimpsuu ja kampsuu kokkooon ettei mää treenit ja treeniseura ohi sivu suun... että ee muuta ku ihanata sunnuntaita teille kaikille! T. Krisse Tuominen.

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

La 05.07.2025 Pispalan kirjastolla SuperNörttiLauantai: Aluepelipäivä

Nuo suomalaiset sukupuolettomat pallopäät tuomassa Suomea maailmankartalle

SuperNörttiLauantai: Pelipäivät heinä-joulukuussa Pispalan kirjastolla

Praedor-roolipelin pelautusta Pispalan kirjastolla la 9.5.

Roolipelipäivä Pispalan kirjastolla la 08.11.

Kevään puuhailuja

Eilen Nordic Fight Expo IIssa edustamassa

Piraijat ja kesälukemisena palava pyörä

Kesäkuun Pelipäivä Pispalan kirjastolla su 15.6.

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)