Valmennusta, venyttelyä ja viilistelyvä

Koska toissasunnuntaina reväytin selkäni ja venäytin kylkeni, meni viikko urheilematta. Sen sijaan valmensin kolmasti. Lepuutin roppaani siis katsomalla kun valmennettava penkkaa, mavettaa ja kyykkää. Ihan mukavata puuhaahan sekin on.




Kaikista mukavinta kuitenkin oli, että sunnuntaina sain puettua kivuista huolimatta pikkarit, sukat, ja housutkin. Kyllä toi selkä alkaa olla jo muutakin kuin kipukimppu. Mukavata on se.



Olen uskaltanut lisätä pikkuhiljaa kävelyn ja lyhyitten venyttelyitten lisäksi hieman venytysten pituutta. Ja olen myös pari kertaa tehnyt kevyttä jumppaa 45 asteen selkäpenkillä. Hyvin minimaalisella liikeradalla ja lyhyesti, mutta kuitenkin. Liikunnan riemu voi olla aika suuri näemma hyvin pienestäkin ropan liikuttelusta.



Tänään luvassa lisää eeeeerittäin kevyttä jumppaa, kävelyä, ja jos energiaa on, iScreamin katsomista ja kuuntelemista Laikun lavan kuorokonsertissa. Hyvää viikonalkua! T. Krisse.

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

La 05.07.2025 Pispalan kirjastolla SuperNörttiLauantai: Aluepelipäivä

Nuo suomalaiset sukupuolettomat pallopäät tuomassa Suomea maailmankartalle

SuperNörttiLauantai: Pelipäivät heinä-joulukuussa Pispalan kirjastolla

Praedor-roolipelin pelautusta Pispalan kirjastolla la 9.5.

Roolipelipäivä Pispalan kirjastolla la 08.11.

Kevään puuhailuja

Eilen Nordic Fight Expo IIssa edustamassa

Piraijat ja kesälukemisena palava pyörä

Kesäkuun Pelipäivä Pispalan kirjastolla su 15.6.

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)