Tukka hyvin, kaikki hyvin?

Kisatukka parantaa suoritusta ainakin 110%!!! ;-9


Ette varmaan usko, mutta mie käyn välillä hiusmuotoilijan käsittelyssä. Ja oikein alansa huipun käsiin annan silloin luottavaisin mielin piääni ja hivukseni. Suosittelen täysin rinnoin (ja onhan ne aika isot, ne rinnat siis -hih!) Salon Scissor Sisteriä Tampereella.


Tänään oli SE PÄIVÄ. Se Päivä, kun kävin ottamassa itselleni elämäni ensimmäisen kisatukan. Kyseessä ei Fitness- eikä ees Fatness-kisat, vuaan voimanaiskisat nimeltänsä Baarin Vahvin Nainen -kilpailu, jotka ovatten la 5.12. Joroisilla Hotelli Joronjäljessä.

Jos ei näjy yllä YouTube-video upotettuna blogiin, painapa tästä!

Koska tukka silmillä onpi ikävä kisata kilpakädenväännössä, raakapenkkipunnerruksessa ja voimanaisurheilussa ja satunkisaamaan noissa kaikissa lajeissa JA noista kaikista kolmesta lajista on kisat miulla lähiviikkojen aikana, niin tukka tehtiin sen mukaan että se on ennen kaikkea käytännöllinen ja sitten vasta söpö, seksy, androgyyni ja mukavalla tapaa naisellinen. LOPPUTULOS on ihku ja kampaus kesti hienosti sateenkin!

KIITOKSIA TAAS KERRAN Salon Scissor Sisterin ELINA!!! <3

Kaunista pikkujouluaikaa ja hyvvee ittepäisyyspäevvee!
T. Läski Urpo Apina aka Krisse Chrissie Heart Sydän <3




Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Yleisiä fiilistelyjä Savonlinnan kisareissustani

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)

Nuo suomalaiset sukupuolettomat pallopäät tuomassa Suomea maailmankartalle

Sekalaisia pilkahduksia

Praedor-roolipelin pelautusta Pispalan kirjastolla la 9.5.

Praedoria toukokuussa jälleen Pispalan kirjastolla!

Piraijat ja kesälukemisena palava pyörä

Eng: News and things from here and there FIN: Uutisia ja asioita sieltä ja täältä

Lauantaina 13.12. Pispalan kirjastolla

Tunkioita ja tomppeleita -roolileikkipeli