Veto poissa

Toissapäivänä penkkasin ja eilen tein maastavetoa. Ny on veto poissa. Olen lähinnä jaksanut herätä, syödä, venytellä, tehdä liikkuvuusjumppaa, hakea limppaa kaupasta ja antaa hanille läheisyyttä. Laiska sunnuntai.



Treenin, ravinnon, venyttelyn ja lihashuollon lisäksi tärkeää onkin nukkuminen, lepääminen ja rentoutuminen. Ja sitä osastoa nautitaan sitten tänään. Ensiviikko on työn ja toiminnan täyteinen, niin olisi harvinaisen typerää huheltaa ja kohkata tännään kauhiasti, kun huomenna aamulla työt tekijäänsä odottaa.



Olen ottanut lunkisti, pusutellut hanin kanssa, järjestellyt kämppää, pyykännyt, makoillut, purkanut erinäisiä asioita osiin, tehnyt olemassaolevista materiaaleista kierrätyksen hengessä siirreltävien äänivaimennettujen  mavelaattojen prototyypit testattaviksi ensiviikon treeneihin, testaillut eri osasien ja materiaalien toimivuutta erinäisiä teeseitse -projektejani varten. Eli juuri sellaista kivaa pikkuväkräilyä mikä juuri minusta on mukavaa rentoa ja rentouttavaa puuhaa.




Alkaa sunnuntai mennä illaksi ja ajattelin poiketa hanin kanssa pienellä iltakävelyllä ja viedä samalla kierrättysmuovia muovinkierrätykseen ja muita pieniä ekotekoja hyötyliikunnan säestämänä. Erittäin hyvää sunnuntai-iltaa teillekin! T. Krisse Tuominen.

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Yleisiä fiilistelyjä Savonlinnan kisareissustani

Cyberpunk movies to inspire your genre gaming (plus some gaming stuff, too!)

Piraijat ja kesälukemisena palava pyörä

Nuo suomalaiset sukupuolettomat pallopäät tuomassa Suomea maailmankartalle

Praedor-roolipelin pelautusta Pispalan kirjastolla la 9.5.

Tampere Kuplahteli 2026

Kesäkuun Pelipäivä Pispalan kirjastolla su 15.6.

Roolipelipäivä Pispalan kirjastolla la 08.11.

WE are currently living the Cyberpunk 2020, elämme CYPERPUNK2020ia!

Eilen Nordic Fight Expo IIssa edustamassa