Hajanaisia suunnitelmia kesäksi

Herran Terve ja Hyvää Kesäpäivää aivan kaikelle kansalle tasapuolisesti 


Huomenna tarkoitus treenata Eskelisen kanssa blueshämyilyä duomme kanssa kotoisassa kellarissa. Ainakin jos päädymme samaan paikkaan ja samaan aikaan riittävissä mielen ja ropan voimissa. Voi olla aika paljon vaadittu, vaan saa nähdä kuinka käy. 

Viikonloppuna luvaksi muutakin mukavaa. Luvassa hyvää seuraa ja splatterhorroria, lepäämistä, retkeilyä, lepäilyä ja lukemista. Jos pleikkatattiakin pääsisi vatkaamaan, olisi vkonloppuni melkotäydellinen. 

Ensiviikon aikana on Tampereella Manse Pride. Aattelin että jos osallistumaan vaivautuisi tänä vuonna kulkueeseen coolien tyyppien tukena, vaikken ihte oo ollenkaan marssi-intoileva ihminen. 

Juhannuksena saatamme pienellä porukalla juhlistaa jotenkin. Heinäkuulle saattaapi ilmaantua PUNTALA-ROCK, johon kenties porukalla suuntaame kunhan säädetään kuka kenen kyydillä ja muuta tavanomaista säätöä. 

Muuten kesä menee varmaan vaan eläessä elämää rakkaassa seurassa. Kyllä tää tästä taas. 

Hyvää kesää kaikille toivottaen 

Kommentit

Suosituimmat tekstit viimeisen kuukauden ajalta

Hilipatihippaa!

Tilasin Maitoa, Magiaa, Kokista...

Might & Magic: Clash of Heroes - Definitive Edition peli on meleko pölöjää pelattavvoo

Kummallisista roolipeleistä

Blood Butcher with an Axe the Game

42, roolipelejä ja voimanostoa

Lauantaina 9.5. Pispalan kirjastolla Praedor-pelipäivä oli menestys

Nuo suomalaiset sukupuolettomat pallopäät tuomassa Suomea maailmankartalle

Tracon Hitpoint Afterparty

Lauvvantaipäevän miettehiä appenalta ja hieman muisteloita Coopertempaisuviikonlopusta